Zkuste čtvrteční večery trochu jinak

Šest čtvrtečních podvečerů s hudbou, divadlem a hlavně příjemnou letní pohodou pro všechny, kdo o prázdninách zůstali v hlavním městě, připravilo Národní zemědělské muzeum v Praze na Letné. Místem setkání je malý muzejní dvorek, kouzelný kus zeleně pár kroků od Letenského tunelu.

NZMdvorek

SEDLÁCKÉ ČTVRTKY, jak se muzejní letní akce jmenuje, mohou představovat cokoli. Cokoli, co má člověk v létě rád. V případě letošních Sedláckých čtvrtků to je především posezení venku na slunci nebo ve stínu, na trávě nebo na zahrádce restaurace, doplněné koncertováním, divadélkem pro děti nebo filmovým přestavením pod širým nebem, samozřejmě až po setmění.

Společným programem všech čtvrtků je propagace luštěnin, to proto, že letošní rok je Organizací spojených národů vyhlášen za Mezinárodní rok luštěnin. A také proto, že spotřeba této zdravé plodiny je v Čechách stále poloviční oproti té, kterou doporučují výživoví poradci. Proto čtvrteční podvečery provázejí workshopy Pavly Momčilové Luštěniny v kuchyni, a také prezentace krajových odrůd Luštěniny s příběhem.
Pozadu nezůstali ani umělci, Spolek třeboňského loutkového divadla připravil pohádku pro děti Zeleninová zahrádka, kterou speciálně pro tuto letní produkci obohatil o postavičku Fazolky. Premiéru této nové členky divadelního souboru shlédlo ve čtvrtek 14. července na čtyřicet dětí a rodičů, další představení se koná 11. srpna v 17 hodin.

Kromě divadla vystoupí na Sedláckých čtvrtcích folk rocková kapela Naked Professors, konkrétně 21. července a 4. srpna, vždy od 19 hodin. Promítání filmů si vzalo na starost Kino Otevřeno, společenská iniciativa, která již sedmým rokem oživuje především zavřené vesnické biografy. V Národním zemědělském muzeu se bude po setmění promítat film HIPHOP – ERACE (28. července) a NOVÝ SVĚT (18. srpna).

Od návštěvy by nikoho nemělo odrazit ani chladnější počasí, muzeum má pro tento případ připravené přesunutí vybraných aktivit dovnitř pod střechu, restaurace Záletná klidně nabídne namísto vychlazeného piva a osvěžujícího střiku teplý svařák nebo grog. Léto na muzejním dvoře tak může být prima pokaždé.

Ad
Ad