Jste zde

Domů

Zmatky v dopravě léto 2017

Z diskusního fóra radnice tentokrát na téma Doprava


"Babo raď": z jedné strany vyhrazené parkování pro rezidenty, z opačné zákaz zastavení? Ovenecká ulice srpen 2017

Otázka: Koordinace dopravy ( 5.8.2017 16:22)
Občan který nezveřejnil své jméno, se na diskusním fóru radnice Prahy 7 ptá: "Naposledy se ptám, pokud možno slušně, který "orgán" jmenovitě, má na starosti dopravu a značení na Praze 7. Je naprosto neuvěřitelné jaký zmatek může někdo dopustit. Moje poslední zkušenosti : Potřebuji projet Veletržní ulicí, eventuelně Strojnickou na Dukelských hrdinů. Vyjedu tedy z Letohradské do Kamenické ulice ale ouha, po projetí částí Kamenické se až na křižovatce Kamenická - Heřmanova dozvím že zbytek je slepá ulice a já nemohu odbočit ani do "Heřmanky " protože ta je jednosměrná směrem nahoru, proč není značka "slepá ulice" umístěna už na vjezdu do Kamenické z Milady Horákové? Proč je Veletržní jednosměrná směrem dolů v protisměru už nepochopím vůbec. Sobotní poledne mne málem stálo infarkt. Vracím se Kostelní nahoru, na křižovatce s Dukelských hrdinů žádný náznak změny provozu, ovšem jiná situace je na křiž. s Františka Křížka, pokračovat směrem nahoru nelze protože, byť je tam značka "obousměrný provoz" je tam nově i zákaz vjezdu. Nedá se nic dělat , snad tedy vrchnost udělala obousměrnou i F. Křížka směrem na Milady Horákové. Ale kdepak, musím Vinařskou opět do Kostelní a dolů a směrem od Letohradské musí jet auta po chodníku protože silnici zabírají pracovníci firmy která opravuje parovod. Chci tedy poprosit pána nebo paní která tyto věci koordinuje: požádejte první dítě které potkáte aby dopravní opatření navrhlo samo, určitě to udělá lépe!!!"

Odpověděl: (Ing. Jan Kovařík, vedoucí ODO Praha 7 7.8.2017 7:57)
"Vážený pane,
přechodná organizace dopravy vyznačená po dobu rekonstrukce povrchu v ulici Veletržní a po dobu rekonstrukce horkovodů v ostatních ulicích vychází z projektových návrhů předložených k vyjádření a odsouhlasení místně příslušnému silničnímu správnímu Úřadu. Tím je pro Veletržní ulici Odbor dopravních agend Magistrátu hl.m. Prahy, pro většinu ulic ostatních je jím Odbor dopravy Městské části Praha 7. Silniční správní úřady vydávají souhlasná stanoviska až po konzultaci a schválení těchto návrhů zástupcem Policie ČR. Vámi popisovaná nedobrá situace vychází z množství aktuálně prováděných prací a oprav. Nad rámec této situace se také může stát, že některé dopravní značky nevydrží na svých místech a jsou náhodně přesouvány těmi, kterým z jistých důvodů zavedená opatření vadí. Co se týče prací na horkovodech, v některých chvílích bohužel dochází k nehlášeným omezením průjezdnosti či k časově omezeným uzavírkám ulic. Tyto situace se Odbor dopravy snaží co nejvíce omezovat, v případě nalezení a zdokumentování těchto prohřešků je stavební firma volána k odpovědnosti.

Hezký den a děkujeme za trpělivost během ztížených dopravních podmínek, k nimž došlo v důsledku souběhu několika akcí prováděných různými subjekty.

Ing. Jan Kovařík
Vedoucí odboru dopravy"

Reklama
TVsenior.czPomozte obnovit Letenský kolotočPro foťák