Zoo Praha v sobotu 30. března 2019 vstoupila do nové hlavní sezóny. Návštěvníkům byl během zahajovací slavnosti představen nově chovaný ptačí druh, kagu chocholatý, a došlo na „křtiny“ hned dvou mláďat primátů. Gueréza pláštíková dostala jméno Lopi, gibon stříbrný se jmenuje Abu-abu.
Zahajovací slavnosti se zúčastnila celá řada významných hostů – náměstek primátora hl. města Prahy Petr Hlubuček, rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, herec Ondřej Sokol či úspěšní účastníci taneční soutěže StarDance – herci Jitka Schneiderová a Jiří Dvořák, kteří návštěvníkům předvedli i krátkou taneční kreaci. Díky nim a taneční škole InDance tak Zoo Praha do nové hlavní sezóny doslova vtančila. Kromě enrichmentu pro zvířata jako tématu celé sezóny se tak slavnost nesla i ve znamení tance jako „enrichmentu pro lidi“.
„Ještě během jara představíme v nové expozici posvátné žáby z jezera Titicaca. Koncem léta otevřeme Rákosův pavilon pro nejvzácnější papoušky a čeká nás i dokončení Australské expozice. Tu sice otevřeme příští rok, ale její hlavní obyvatelé, ďábli medvědovití, by měli přijet již letos,“ vyjmenoval hlavní body sezóny ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a upozornil na další překážku, která může znovu oddálit výstavbu nového Pavilonu goril. „Nabídky, které jsme dostali od firem účastnících se soutěže, velmi významně převyšují kontrolní rozpočet.“
Náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček připomněl, že Zoo Praha patří mezi pětici nejlepších zoo světa. „Pro nás je Zoo Praha výkladní skříní, proto jsou investice do jejího rozvoje prioritou. Jen v letošním roce hlavní město na výstavbu nových pavilonů, ale i na modernizaci zoo a na další úpravy uvolní 170 milionů korun. Co se týče plánovaného Pavilonu goril, uděláme vše pro to, aby jeho výstavba byla zahájena v letošním roce.“
Vedle dvou křtin primátů byl také návštěvníkům představen nově chovaný druh – ohrožený kagu chocholatý, nelétavý pták z Nové Kaledonie, jehož kmotrem se příhodně stal herec Ondřej Sokol. „My máme s kagu podobně těžký úděl. Když já jako malý kluk zjistil, že jsem sice pták, ale nemohu létat, bylo to pro mě poměrně frustrující.“ Svému kmotřenci pak herec předal sklenici s červy a žížalami.
Autentické hudební vystoupení mongolského umělce Badama Bolora na závěr předznamenalo slavnostní vernisáž výstavy fotografií Václava Šilhy, která nechává nahlédnout do fascinujícího života orlích lovců z Mongolska.