Jste zde

Domů

Zatěžkávací zkoušky v okolí metronomu pokračují

Na základě odborných posudků, které si hlavní město nechalo zpracovat, byl prostor na Letné u metronomu 19. září preventivně uzavřen z důvodu bezpečnosti velkého počtu návštěvníků. V průběhu října byly realizovány zátěžové zkoušky za pomoci velkoobjemových vaků naplněných štěrkem o hmotnosti v souhrnu 30. tun, které ukázaly, že podstavec bývalého Stalinova pomníku je stabilní a může být opět zpřístupněn.

Čtěte také:


Prostor Stalinova pomníku uzavřen

Hlavní město dočasně uzavírá prostor bývalého Stalinova pomníku v oblasti Letenských sadů. Důvodem je špatná statika podzemní železobetonové konstrukce. Rozhodl o tom stavební úřad Prahy 7 na základě posudku, který si nechal zpracovat pražský odbor majetku. Číst dál

Nadále pokračují rozsáhlé diagnostické a analytické práce v podzemí. Jedná se především o železobetonovou konstrukci a její budoucí zajištění. Starosta MČ Praha 7 Jan Čižinský odmítá umístění do zabezpečeného objektu expozici Muzea 20. století varujícího před totalitními režimy. To žádají někteří historici a architekti.

Čižinský prosazuje, aby po dokončení stavebních úprav a splnění veškerých standardů z hlediska bezpečného užívání stavby a jejího blízkého okolí, sloužil objekt opět "Obecně prospěšné společnosti" pro provoz občerstvení a pořádání happeningů.

Reklama
TVsenior.cz
Pro foťák