Jste zde

Domů

Na Letné nebude muzeum totality, ale alkohol a zábava

V podzemí bývalého pomníku sovětského diktátora Stalina v Letenských sadech, odkud po listopadu 1989 vysílalo první svobodné rádio a před rokem proběhla úspěšná výstava o krutostech KSČ páchaných na občanech mezi roky 1948-1989, muzeum totality nebude.

Vzniku Muzea XX. století urputně brání Starosta Prahy 7 Jan Čižinský. Vznik muzea by vedl k zániku aktivit kulturního centra jménem "Stalin". Prostřednictvím firem založených původní o.p.s., zde členové hnutí Praha sobě až do uzavření prostoru provozovali nejen prodej alkoholu, ale také občasné hlučné hudební happeningy. Činnost museli ukončit kvůli havarijnímu stavu objektu, ale po rekonstrukcích zde chtějí v aktivitách pokračovat.

Video přináší duel známého architekta historie Zdeňka Lukeše, který oponuje důvodům starosty Prahy 7 Jana Čižinského na jeho nesouhlasné stanovisko s umístěním Muzea XX.století.

Čtěte také


17. listopadu vraždili nejen nacisté, ale i komunisté

Poblíž vltavského nábřeží, kde končí třída Dukelských hrdinů, je na jednom z domů umístěna pamětní deska, která připomíná památku posledního popraveného z politických důvodů 17. listopadu 1960


Národní technické muzeum vystavuje techniku v diktaturách

Národní technické muzeum připravilo k 30. výročí sametové revoluce stěžejní projekt letošního roku „Technika v diktaturách“. Představuje v zajímavé instalaci techniku z dob totalit v letech 1939-1989. Přístroje, které napomáhaly fungování politického režimu...


Zkrácený záznam tiskovky Milionu chvilek pro demokracii před demonstrací na Letné

Reklama
TVsenior.cz
Pro foťák